Czym są tańce towarzyskie?

Czym są tańce towarzyskie?

Taniec towarzyski to doskonały sposób na aktywne spędzanie wolnego czasu. Chcecie poprawić kondycję fizyczną, wzmocnić mięśnie, a może poznać nowych ludzi i nabrać pewności siebie? Lub po prostu rozluźnić się i przyjemnie spędzić czas? Trafiliście w najlepsze miejsce! Taniec towarzyski jest uprawiany od XX wieku, kiedyś na balach i w salonach, obecnie profesjonalnie na zawodach...

Taniec towarzyski to doskonały sposób na aktywne spędzanie wolnego czasu. Chcecie poprawić kondycję fizyczną, wzmocnić mięśnie, a może poznać nowych ludzi i nabrać pewności siebie? Lub po prostu rozluźnić się i przyjemnie spędzić czas? Trafiliście w najlepsze miejsce!

Taniec towarzyski jest uprawiany od XX wieku, kiedyś na balach i w salonach, obecnie profesjonalnie na zawodach i turniejach oraz amatorsko na imprezach i eventach tanecznych. To są właśnie te znane i chętnie tańczone odmiany tańca, które najbardziej przydają się w życiu. Nie są lecz zbyt podobne do siebie – do tańców towarzyskich zaliczany jest i elegancki walc wiedeński, i zmysłowe tango, i kokieteryjne cha cha. 

Oprócz wyżej wspomnianych tańców, w Arthur Murray opanujecie także sambę, rumbę, salsę, foxtrot, swing, bachatę czy mambo – wybór jest naprawde spory i nie ogranicza się do tej listy, a każdy z tych tańców ma swój, zupełnie niepowtarzalny rytm, tempo oraz charakter. 

Jakie są wspólne cechy? Kroki oraz układy tych stylów tanecznych cudownie sprawdzą się do każdej muzyki i w najróżniejszych sytuacjach – wesela, imprezy klubowe, spotkania biznesowe lub randki.  

Co jest ważne w tańcach towarzyskich?

  • Kroki oraz układy taneczne. Doświadczeni instruktorzy Arthur Murray zadbają o to, żebyście łatwo i przyjemnie opanowali wybraną choreografię. 
  • Współpraca z partnerem. Jak sugeruje nazwa, tańce towarzyskie nie tańczy się w samotności, nauczycie się więc intuicyjnie odczuwać partnera, niewerbalnie komunikować się i prowadzić lub podążać w parze.
  • Wielozadaniowość. Dawno temu na świeckich spotkaniach w trakcie tańców były prowadzone rozmowy od tych o pogodzie do oświadczyn. Niewiele się zmieniło, taniec to tak samo świetna okazja do naturalnego pogadania o czymkolwiek na świecie.  

Zatańcz swój wymarzony taniec razem z nami!

Sprawdzona metoda Arthur Murray to najprostszy i najszybszy sposób aby nauczyć się tanczyć

Spróbuj i Ty!

Indywidualna lekcja

-75% zniżki

© Copyright 2024 Arthur Murray Warsaw sp.z oo

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this