Sześć powodów, dla których warto uczyć się tańczyć w każdym wieku

Sześć powodów, dla których warto uczyć się tańczyć w każdym wieku

Istnieje wiele powodów, dla których warto nauczyć się tańczyć. Dzisiaj skupimy się na sześciu najważniejszych, które pomogą nam przełamać kilka mitów często powstrzymujących przed rozpoczęciem przygody z tańcem. 1. Taniec rozwija kobiecość dla kobiet oraz męskośc dla mężczyzn  Poprzez taniec kobiety zyskują większą świadomość  swojego ciała, a co czasami uważały za wady staje się ich...

Istnieje wiele powodów, dla których warto nauczyć się tańczyć. Dzisiaj skupimy się na sześciu najważniejszych, które pomogą nam przełamać kilka mitów często powstrzymujących przed rozpoczęciem przygody z tańcem.

1. Taniec rozwija kobiecość dla kobiet oraz męskośc dla mężczyzn 

Poprzez taniec kobiety zyskują większą świadomość  swojego ciała, a co czasami uważały za wady staje się ich atutem. Poprzez ćwiczenia taneczne zmienia się ruch ciała, dodaje się gracji i płynności ruchom, polepsza się sylwetka; w taki sposób kobieta dostrzega, że staje się coraz bardziej atrakcyjną nie tylko dla innych, ale przede wszystkim dla siebie.

Dla mężczyzny natomiast taniec w parze to świetna okazja, aby nauczyć się delikatnie i naturalnie prowadzić w parze (i nie tylko) i poczuć pewnym siebie, która wielokrotnie przyda się także poza parkietem tanecznym.

2. Taniec – to przyjemna aktywność fizyczna

To co też jest wyjątkowe w tańcu, to że ruch jest różnorodny, a wysiłek nie jest przykrą koniecznoscią. Podczas tańca angażują się wszystkie grupy mięśni. Wraz z postępem tanecznym trening staje się coraz bardziej intensywny. Intensywność treningu można łatwo dostosować do indywidualnych potrzeb wybierając odpowiedne style taneczne.

Na przykład dla pięknej postawy warto zacząć uczyć się walca, dla zrzucenia zbędnych kilogramów dobrym wyborem będzie wesoły swing lub energetyczna salsa, dla podkreślenia pięknych nóg, koniecznie spróbuj Argentyńskiego Tanga.

3. Taniec – to skuteczny lek na odstresowanie i złe samopoczucie

Taniec tak jak i każda aktywnosc fizyczna podnosi poziom endorfin w ciele. Czy chcemy tego czy nie, ale po tańcu nasze samopoczucie będzie automatycznie lepsze. Muzyka połączona z ruchem sprawia, że już po kilku minutach tańca znika zmęczenie i napięcie nagromadzone w ciągu całego dnia, a zamiast tego pojawia się uczucie radosci oraz zadowolenia z życia.

4. Taniec – to nowe znajomości

Taniec pozwala nabyć więcej pewności siebie nie tylko na parkiecie taneczym, ale i w życiu codziennym, co sprawia, ze stajemy bardziej otwarci oraz przyciągamy do siebie takich samych ludzi.

Umiejętność tańczenia i znajomość etykiety tanecznej powoduje, że znika bariera przed chodzeniem na eventy, gdzie się tańczy i że nigdy już więcej nie sparaliżuje Cię strach przed przyjęciem zaproszenia do tańca albo zaproszeniem kogoś.

5. Taniec pomaga uwolnić kreatywność

Praca  często wymaga samodyscypliny i nieokazywania słabości, tym samym nie pozostawia dużo miejsca na uwolnienie kreatywnosci, co powoduje, że czasami pojawia się uczucie znużenia oraz wypalenia zawodowego. Taniec staje się tym obszarem gdzie możemy być w 100% sobą i rozwijać twórczą stronę.

6. Taniec  – to rozwój osobisty

Taniec jest jednym z najlepszych narzędzi do wyjścia ze swojej strefy komfortu, ponieważ na każdym etapie stawia dla nas kolejne wyzwania. Czy to na samym początku pokonanie lęku przed przyjsciem do studia i przezwyciężenie swojej nieśmiałości, czy kiedy już oswoimy się z parkietem zatanzenie pierwszego występu przed publicznoscią. To co jest zupełnie wyjątkowe w tańcu, to możliwosc wykorzystania różnych stylów tanecznych  dla odblokowania swoich emocji i uczuć.

Sprawdzona metoda Arthur Murray to najprostszy i najszybszy sposób aby nauczyć się tanczyć

Spróbuj i Ty!

Indywidualna lekcja

-75% zniżki

© Copyright 2024 Arthur Murray Warsaw sp.z oo

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this