5 najczęstszych obaw przed nauką tańca

5 najczęstszych obaw przed nauką tańca

Myślicie o lekcjach tańca towarzyskiego, ale nie jesteście pewni, czy to jest dla Was? Odpowiadamy na pytania, które najczęściej nurtują początkujących tancerzy.    1. “Nie posiadam poczucia rytmu, nie potrafię się ładnie poruszać, będę wyglądać po prostu śmiesznie” Umiejętność tańca rzeczywiście nie jest czymś, z czym się rodzimy, a więc każdy, kto zaczyna się uczyć,...

Myślicie o lekcjach tańca towarzyskiego, ale nie jesteście pewni, czy to jest dla Was? Odpowiadamy na pytania, które najczęściej nurtują początkujących tancerzy. 

 

1. “Nie posiadam poczucia rytmu, nie potrafię się ładnie poruszać, będę wyglądać po prostu śmiesznie”

Umiejętność tańca rzeczywiście nie jest czymś, z czym się rodzimy, a więc każdy, kto zaczyna się uczyć, ma na początku trochę drewniane nogi, lecz w trakcie nauki to szybko się zmienia. Taniec natomiast polepsza naszą koordynację, sprawność fizyczną, rozwija też poczucie rytmu i pomaga nabrać pewności siebie. Jest więc cudownym remedium na to, aby poczuć się dobrze w własnym ciele!

2. “Jestem za stary/stara na naukę tańca”

Jeśli szukacie przyjemnego i zdrowego hobby, przy którym możecie świetnie się bawić, po prostu nie ma lepszej opcji niż taniec towarzyski! Przygodę z tańcem można zacząć w każdym wieku niezależnie od kondycji, a lekcje będą właśnie świetną formą aktywności fizycznej. Nie musicie absolutnie nic umieć, po to przecież się idzie na lekcje, aby opanować nowe umiejętności. 

3.“Nie mam partnera”

W Arthur Murray nikt nie musi przychodzić z partnerem, aby zatańczyć – oferujemy także format zajęć pro-am, który polega na indywidualnych lekcjach, gdzie tańczycie z instruktorami. To bardzo skuteczna metoda, którą na pewno widzieliście w takich programach, jak “Tańce z gwiazdami”.  

4. “Lekcje okażą się nudne lub zbyt skomplikowane” 

Pewnie, każdy z nas spotkał kiedyś nie najlepszego nauczyciela, lekcję z którym były wręcz męczące, a wizerunek zawodowego tancerza lub tancerki często kojarzy się przede wszystkim z wyczerpującą pracą. Czy coś takiego spotka Was na treningach w Arthur Murray? Nie ma szans!

Nie bez przypadku naszym motto jest “pomagać czerpać więcej radości z życia poprzez taniec”. Zajęcia taneczne w Arthur Murray to przede wszystkim przyjemny sposób spędzić czas, wyluzować, a przy okazji szybko i łatwo opanować układy taneczne. 

5. “Po co, skoro i tak nie przyda mi się umiejętność tańczyć” 

Taniec to przede wszystkim korzyści zdrowotne – pomaga bowiem rozprostować się i rozluźnić, wzmocnić ciało (szczególnie nogi oraz kręgosłup) oraz wyrzeźbić sylwetkę marzeń. Rozładowuje też napięcie emocjonalnie, którego tak często w czasach dzisiejszych doświadczamy.  

 

W trakcie zajęć poznacie uniwersalne kroki, które pozwolą dobrze się czuć i swobodnie tańczyć wszędzie niezależnie od rodzaju muzyki. Poza tym, taniec to cudowny sposób aby po prostu dobrze pobawić się, poznać nowych ludzi lub zdobyć nowe ciekawe doświadczenie ze swoim partnerem.

 

Nadal macie jakieś obawy? Aby je rozwiać, zapraszamy na lekcję próbną – przekonajcie się osobiście!  

Sprawdzona metoda Arthur Murray to najprostszy i najszybszy sposób aby nauczyć się tanczyć

Spróbuj i Ty!

Indywidualna lekcja

-75% zniżki

© Copyright 2024 Arthur Murray Warsaw sp.z oo

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this