Dlaczego modne kobiety wybierają taniec zamiast treningu?

Dlaczego modne kobiety wybierają taniec zamiast treningu?

Jeśli masz dość standardowych treningów i chcesz urozmaicić swoje sportowe życie, spróbuj tańca jako nowej formy aktywności. Możesz połączyć przyjemne z pożytecznym i nie męczyć się ciężkimi ćwiczeniami fizycznymi. Ruchy taneczne mogą pomóc schudnąć, poprawić postawę i dodać wiecej energii a również polepszyć humor, co jest naukowo potwierdzone.  Taniec to świetny zamiennik treningu na siłowni. Podobnie...

Jeśli masz dość standardowych treningów i chcesz urozmaicić swoje sportowe życie, spróbuj tańca jako nowej formy aktywności. Możesz połączyć przyjemne z pożytecznym i nie męczyć się ciężkimi ćwiczeniami fizycznymi. Ruchy taneczne mogą pomóc schudnąć, poprawić postawę i dodać wiecej energii a również polepszyć humor, co jest naukowo potwierdzone. 

Taniec to świetny zamiennik treningu na siłowni. Podobnie jak w sporcie, na sali tanecznej wykorzystuje się wszystkie grupy mięśni. Poprawi to nie tylko kondycję fizyczną: taniec wzmaga produkcję hormonu szczęścia – endorfin- i poprawia pamięć.

Nawet ekstremalne zmęczenie zniknie w pierwszych minutach tańca. Pobudzisz się bardziej niż  najsilniejszym espresso. Co więcej, regularne ćwiczenia pomogą Ci zachować energię każdego dnia.

Badania opublikowane w International Journal of Neuroscience naukowo dowiodły, że taniec może pomóc zwalczać stres i pokonać depresję. Nawet jeśli z natury nie jesteś zbyt elastyczny, taniec z łatwością to naprawi. Każdy trening zaczyna się od rozgrzewki, która pobudzi prace twoich mięśni i pomoże im lepiej się „rozciągnąć”.

Taniec doskonale działa na mięśnie pleców, pomagając uformować piękną postawę.

Oprócz wszystkich wymienionych zalet istnieje jeszcze jeden, bardzo przyjemny plus – szybko schudniesz bez zmęczenia nudnymi treningami na rowerze stacjonarnym.

Taniec towarzyski dzieli się na: programy europejskie i latynoamerykańskie. Pierwszy program obejmuje wolnego walza wiedeńskegoi, quickstep, tango i slow foxtrot, w łacinie – sambe, cha-che, rumbe, paso doble i jive’a.

Badanie przeprowadzone przez University of Illinois w Chicago wykazało, że taniec latynoamerykański poprawia wytrzymałość i sprawność. W eksperymencie wzięło udział 54 uczestników, którzy nie uprawiali aktywnych sportów, ale musieli chodzić na salse, cha-che i bachate dwa razy w tygodniu przez cztery miesiące. Przed badaniem fizjolodzy mierzyli czas przejścia 400 metrów przez badanych. Po eksperymencie uczestnicy zaczęli podążać tą samą ścieżką dziesięć procent szybciej.

Sprawdzona metoda Arthur Murray to najprostszy i najszybszy sposób aby nauczyć się tanczyć

Spróbuj i Ty!

Indywidualna lekcja

-75% zniżki

© Copyright 2024 Arthur Murray Warsaw sp.z oo

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this